13. vaterpolo spomen turnir “CRO Gradac 2018.”

PRVI TRIJUMF OKRUKA

POKROVITELJI: Općina Gradac i TZO Gradac

ZLATNI SPONZORI: Villa „Mirnna“, Restoran&Pizzeria „Orca“, „Euro-Pan“- Obrt za P.T.U., R-Travel Agency Šuco Tours -Gradac, Slastičarnica „Obala“, MB „Felun“, Restaurant“ Marinero No.1“, Villa „Fefan“, Hotel „Sunce“

GENERALNI SPONZOR: „TURBO“- Espana

MEDIJSKI PROMOTORI: „Radio Makarska rivijera“, Tjednik „Makarska kronika“, portal Ploče Online, portal Rogotin

MOTO TURNIRA: „Šport DA, droga i alkohol NE“ !!!

Završen je 13. po redu Vaterpolo Spomen Memorial Cup Cro Gradac 2018. za mlađe kadetske i kadetske uzraste (igrači rođeni 2004. godine i mlađi, uz mogućnost nastupa trojice igrača rođenih 2001/2003.godine ).

Turnir je kroz trodnevno nadmetanje od 19.08.-21.08.2018. godine na mjesnom plivalištu „Soline“ okupio šest (6) klubova iz Hrvatske, Slovačke i Slovenije.
U čast onih kojih više nema među nama, ali su ostali u našim sjećanjima i srcima, ostavivši ogroman trag na čijim je temeljima izgrađen današnji klub, koji u Gradcu isključivo tijekom ljeta okuplja djecu i mladež oba spola (od 5-21. godine starosti).
Bilo onih igrača, iz starijih, srednjih, ili mlađih generacija, trenera, nekadašnjih članova uprave kluba, ali i ljubitelja vaterpola u mjestu.
Svi oni su na svoj način, ostavili ogroman trag u postojanju sadašnjeg gračkog vaterpolo kluba.

Igralo se prvo po skupinama, po liga bod sustavu, a zatim su uslijedile tri (3) utakmice za konačni plasman-redoslijed.
Više od 1.800 gledatelja pratilo je 9 odigranih utakmica“Soline“ na mjesnom plivalištu , nagrađujući aktere iz svih ekipa, pljeskom i ovacijama, a posebno efektne akcije, brojne pogotke, kao i sjajne obrane vratara.
Najviše su pokazali igrači VK Okruk iz Okruga Gornjeg kod Trogira , predvođeni iskusnim strategom na klupi Franom Rožićem, koji su zabilježili sve tri pobjede. Posebno zapažene igre u obrani, te uz ubojite napade i realizaciju većine izrađenih akcija, prikazali su u završnom finalnom susretu protiv dobre i borbene gračke ekipe , koja im je apsolutno donijela zasluženo slavlje i osvajanje pobjedničkog pehara i zlatnih medalja.
U vrlo zanimljivom finalnom dvoboju dviju hrvatskih ekipa, sportskih prijatelja, ali I ljutih rivala , iskusniji i plivački spremniji igrači Okruka ipak su teže nego što to rezultat pokazuje svladali borbene i motivirane gračane.
Utakmica se prelomila u samoj završnici treće četvrtine, kada su gosti s Čiova, kaznili domaćine koji su pogodili tri stative i jednu prečku.
Grački igrači-ice su zakazali u realizaciji napada, a da su kojim slučajem to realizirali doveli bi do samog kraja finalnog susreta dramatiku i neizvjesnost. Ovako su u kontrama ubojiti gostujući igrači pogađali mrežu mladog gračkog vratara Ivana Miloševića.

U borbi za treće mjesto, podmlađena ekipa AVK Branik Maribora, prikazala je dobru igru i uvjerljivim rezultatom svladala mix nadarenu ekipu VK PIRANA SC , te je očekivanom pobjedom došla do brončanih medalja.

Mladi kadeti KPŠ Nereusa prikazanom dobrom igrom nadvisili simpatične i ove godine nekompletne igračice iz ekipe VK SLAVIA UK.

Svih šest ekipa po izborenom plasmanu primilo je pehare u trajno vlasništvo, koje im je podijelila u ime ŠD „Gradac“, Dea Krstičević.

Dea , vrlo zahvalna i atraktivna gračka igračica se ponovno aktivirala u nastupima upravo na ovom memorijalnom turniru, , te je trima prvoplasiranim ekipama podijelila medalje, zlatnog, srebrenog i brončanog sjaja.

Pehare su primili i brojni najbolji pojedinci, kao i Trofej za Fair play a podijelio ih je u ime pok. oca Nevena Andrijaševića dugogodišnjeg gračkog igrača iz starijih generacija, njegov mlađi sin Jure Andrijašević.

Sve utakmice uspješno su i korektno odsudili: Martin Nedelka st.. (Slovačka) i Neven Špoljarić (Hrvatska).

SLUŽBENE OSOBE NA TURNIRU: dr. Dragan Kontić (službeni liječnik), Jurica Vukojević (službeni spiker), Mjeritelji vremena: Haris Silajdžić, Stipe Baćilo, Kristijan Suvajac, Marta Lorentini, Tina Sesar, Lovre Veža i Ivan Milošević.

Trima prvoplasiranim ekipama, pripale su i medalje, zlatnog, srebrnog i brončanog sjaja, a podijelila ih je u ime OO-turnira Dea Krstičević, nekadašnja hrvatska reprezentativka, a ujedno višegodišnja igračica matičnog VK Gradac, koja je uspješno nastupala i za žensku prvoligašku ekipu Bura Suzuki iz Splita.

ZA NAJBOLJE POJEDINCE NA TURNIRU PROGLAŠENI SU:
Najbolji vratar:
Ivan Milošević – VK Gradac (CRO,
Najbolji strijelac: Marin Mijić -VK Okruk (CRO)- 12 golova,
Najbolji vratar: Joško Katić -VK Okruk (CRO),
Najatraktivnija igračica (1): Katarina Madairova – VK Slavia UK (SVK),
Najatraktivnija igračica (2): Lea Dubajova – VK Pirana SC (SVK),
Najatraktivniji igrač (1): Jernej Nežman – AVK Branik Maribor (SLO),
Najatraktivniji igrač (2): Daniel Ondrčka – VK Pirana SC (SVK),
Najbolji trener: Frane Rožić – VK Okruk (CRO),
Najmlađi igrač: David Topitzer – KPŠ Nereus (SVK),
Najmlađa igračica: Tina Sesar – VK Gradac (CRO),
Trofej za Fair Play: KPŠ Nereus (SVK).

REZULTATI TURNIRA PO SKUPINAMA (A-B):
SKUPINA „A“:
1. kolo:
VK GRADAC – PIRANA SC (TOPOLČANY) 6:6 ( 2:1, 1:0, 1:3, 2:2), 4:2- 5m, slobodna: VK SLAVIA UK (BRATISLAVA)- žene

2. kolo:
VK GRADAC – VK SLAVIA UK (ž) 13:2 (6:0, 4:0, 3:2, 0:0), slobodna: VK PIRANA SC

3. kolo:
VK PIRANA SC – VK SLAVIA UK (ž) 9:2 (3:0, 4:0, 0:1, 2:1), slobodan: VK GRADAC

TABLICA- POREDAK SKUPINE „A“:
1. VK „GRADAC“ 2 1 1 0 19:8 4 boda (+ penalty)
2. VK „PIRANA SC“ 2 1 1 0 15:8 4
3. VK „SLAVIA UK“ (ž) 2 0 0 2 4:22 0

SKUPINA „B“ :
1. kolo:
AVK BRANIK MARIBOR – KPŠ NEREUS (ŽILINA) 10:5 ( 4:2, 2:1, 3:0, 1:2), slobodan: VK OKRUK

2. kolo:
VK OKRUK – KPŠ NEREUS 13:4 ( 2:0, 6:1, 4:2, 1:1), slobodan: AVK BRANIK MARIBOR

3. kolo:
VK OKRUK – AVK BRANIK MARIBOR 14:5 (3:1, 3:1, 5:1, 3:2), slobodan: KPŠ NEREUS

TABLICA- POREDAK SKUPINE „B“:
1. VK „OKRUK“ 2 2 0 0 27:9 6 boda
2. AVK „BRANIK MARIBOR“ 2 1 0 1 15:19 3
3. KPŠ NEREUS 2 0 0 2 9:23 0

REZULTATI UTAKMICA ZA KONAČNI PLASMAN:
Utakmica za 5./6. mjesto: VK „SLAVIA UK“ – KPŠ „NEREUS“ 5:8 (0:3, 0:0, 2:3, 2:2),
Utakmica za 3./4. mjesto: AVK „BRANIK MARIBOR“ – VK „PIRANA SC“ 16:3 (2:1, , 4:2, 5:3, 5:3),
Utakmica za 1./2. mjesto- FINALE: VK„GRADAC“ – VK“OKRUK““ 7:13 (1:1, 3:3, 1:4, 2:5).

KONAČNI POREDAK-REDOSLIJED NA TURNIRU:
1. VK OKRUK
, 2. VK GRADAC, 3. AVK BRANIK MARIBOR, 4. VK PIRANA SC, 5. KPŠ NEREUS , 6. VK SLAVIA UK (žene).

SASTAVI I STRIJELCI PO EKIPAMA NA TURNIRU:
VK OKRUK
(40:16): Joško Katić, Mislav Bakarić 5, Nevenko Rozić 5, Karlo Miše, Marin Bočina, Marin Mijić 13, Ante Kovačić, Ivan Betica, Joško Medić, Luka Babić 8, Ivan Matić 1, Roko Gudurić 6, Matej Šistov, Iva Rozić, Dorian Maravić 2. Trener: Frane Rožić.

VK GRADAC (26:21): Ivan Milošević, Matej Milošević 1, Lovre Veža 1, Anđela Sinković 5, Dea Krstičević 1, Mate Šakić 1, Nikola Peko 10, Mario Andrijašević, Thomas Andrijašević 1, Mate Jelačić 1, Tina Sesar 1, Noa Kuran 1, Marta Lorentini, Roko Šutić, Dominik Lekaj, Rino Šutić, Toni Bratić, Mak Eterović 1, Mateo Giovanini 2, Nikola Tešević, Stipe Marević. Trener: Neven Špoljarić.

AVK BRANIK MARIBOR (31:22): Mateo Kulenović, Gašper Pajnik, Gavro Grmaš, Jure Seljak, Jernej Nežman, Tim Kačić, Martin Protner, Serđio Prikl, Filip Ferk, Tin Kulenović, Ivan Lazić, Dimitry Chaynikov, Marko Kohek, Bor Puhalj. Trener: Tomislav Gradski. Manager: Robert Čabo

PIRANA SC TOPOLČANY (19:24): : Denis Varga, Tamara Dubna 2, Šimon Božik, Lukaš Cebo, Alex Kopecky 4 , Daniel Ondrčka 6, Alexsandra Cebova 2, Martin Macho, Martin Duračka, Lea Dubajova, Cifra Tomaš 1, Adrian Oravec 1, Marek Mocnar, Pavol Součansky, Nicolas Galis, Jozef Valach, Martin Žiak, Nikolas Kravičić 1, Samuel Hinko. Treneri: Denis Durak & Zuzana Hyroššova.

KPŠ NEREUS ŽILINA (17:28) : David Danišek, Filip Macuš, Marek Hodas 1, Jakub Hvorečny, Jakub Janouš, Alex Drončovsky 3, Federik Forner 6, Samuel Malec, Samuel Kačer, Richard Schmidt, David Topitzer 1, Sofia Kyselova, Matia Chladnuch, Matus Kysela, Pateik Vojtik 2, Filip Kozlik, Robert Kučera, Martin Martinka, Lukaš Kostolny 1, Richard Schmidt 3, Števka Mihaličkova 1. Treneri: Martin Nedelka-jr & Miroslav Šalaga.

VK SLAVIA UK- BRATISLAVA-žene- (9:29) Štrauchova Viktoria, Katarina Madariova 4, Jasmina Okanovičova, Štrauchova Emma, Ema Szakalova 5, Marija Bartulović, Mirko Nadia, Šutić Lara, Meryova Viktoria, Nika Andrijašević, Hana Repova, Andrijašević Mira. Trener: Karolina Šandrikova.

Vaterpolo je kao sport posljednjih 16 godina postao turistički brend Turističke zajednice općine Gradac, a kao takav upotpunjava turističku ponudu kroz iznimno bogati sportski program kroz ljetno razdoblje.
VK Gradac uspješni je organizator više međunarodnih vaterpolskih turnira za mlađe kadete i kadete, te mlađe juniore i juniore, uz brojne utakmice prijateljsko-revijalnog karaktera, ponajviše one međunarodnog predznaka.

Pobjednici na dvanaest (13) dosadašnjih izdanja ovog memorijalnog turnira su:
2006. – VK Korenat (Dugi Rat – Hrvatska),
2007. – VK Korenat (Dugi Rat – Hrvatska),
2008. – VK Omiš (Omiš – Hrvatska),
2009. – VK Korenat (Dugi Rat – Hrvatska),
2010. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska),
2011. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska),
2012. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska),
2013. – VK Kamnik (Kamnik – Slovenija),
2014. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska),
2015. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska),
2016. – HSG TH Leipzig (Leipzig – Njemačka),
2017. – VK Galeb MR (Makarska – Hrvatska),
2018. – VK Okruk (Okrug gornji, Trogir – Hrvatska).