16. međunarodni vaterpolo CRO CUP 2017.

POBJEDNIK KORENAT IZ DUGOG RATA

POKROVITELJI: Općina Gradac i TZO Gradac

EXTRA SPONZOR: „TURBO“ – Espana

ZLATNI SPONZORI: R-Travel agency Šuco Tours – Gradac, Restaurant „Marinero No.1“, Restaurant & pizzeria „Orca“, Slastičarnica „Obala“, MB „Felun“, Pekara & sendvič bar „Euro-Pan“, Villa „Mirnna“, Restaurant & pizzeria „Stella“.

SREBRNI SPONZORI: Hotel „Sunce“, MIS Plastik d.o.o. – Promajna, Cocktail bar „Karaka“, Zlatarna „Mario“, Villa“ Ivanka“, Trgovina i fast food „ Kuko“, Apartmani „Vesna“, Pekara „Ploče“, Hotel „Marco Polo“.

DONATOR: prof. dr. Neven Olivari

SPONZORI ZA DRUŽENJE, ZABAVU I SPORTSKI RELAX: Aqua park Gradac (ispod hotela Laguna), T.u.o. „Nautica“ Gradac – Drvenik.

MEDIJSKI PROMOTORI: „Radio Makarska rivijera“, „Radio postaja Ploče“, Tjednik „Makarska Kronika“,

MOTO NATJECANJA: „Šport DA, droga i alkohol NE“!!!

U sjajnom ozračju, u uzornoj organizaciji Športskog društva „Gradac“, na popularnom gračkom plivalištu za vodene sportove završen je 16. Vaterpolo Cro Cup Gradac 2017., za mlađe juniore i juniore.
Pravo nastupa imali su igrači rođeni 2000. godine i mlađi.
Na pravoj muško-ženskoj reviji vaterpola nastupila su tri (3) hrvatska trećeligaška kluba i Češka ženska reprezentacija mlađih juniorki U-17.

Turnir se igrao po liga bod sustavu u 3 odigrana kola (svatko sa svakim) u dvodnevnom nadmetanju (22.07.-23.07.2017).
Više od 1.000 gledatelja, pratilo je šest (6) odigranih utakmica u dnevnim i večernjim terminima, nagrađujući pljeskom i ovacijama, kako obrane vratara, tako i posebno efektne pogotke, ali i mnoge atraktivne poteze igrača-ica iz redova svih sudionika turnira.
Najviše su ipak pokazali zasigurno najspremniji i najiskusniji igrači Korenta iz Dugog Rata, koji su pokazali snagu, plivačku i fizičku spremu predvođeni iskusnim i uvijek ambicioznim trenerom Brankom Bjelanovićem.
Drugo mjesto pripalo je Omiškim „gusarima“ , treće Gradcu, a četvrto mladim i atraktivnim češkim reprezentativkama U-17.
Gračani u dvoboju protiv Omiša u borbi za drugo mjesto su imali šansu, kako po rezultatskom kretanju, tako i po samoj igri u prve tri trećine utakmice.
Ipak, uigraniji i iskusniji Omišani su u zadnjoj četvrtini pojačali gas do daske, odigrali čvrsto u obrani, efikasno u napadu, preokrenuli rezultat i došli do pobjede koja im je donijela plasman na drugo mjesto i osvajanje uz pehar i srebrenih medalja.

Uzorni organizator turnira bilo je ŠD “Gradac“, uz pomoć pokrovitelja, hvalevrijednih zlatnih i drugih sponzora i donatora, koji su ponovno prepoznali važnost tradicionalne međunarodne vaterpolske revije.

Sve četiri prvoplasirane ekipa dobile su pehare u trajno vlasništvo, po izborenom konačnom plasmanu na turniru.
Naravno, pehare su dobili i brojni najbolji pojedinci, a trima prvoplasiranim ekipama, pripala su prema ustaljenom običaju, odnosno tradiciji gračkih turnira i odličja zlatnog, srebrnog i brončanog ozračja.

Sve pehare, bilo one za ekipni plasman, bilo one za najbolje pojedince u ime pokrovitelja podijelio je direktor TZO Gradac, Davor Andrijašević, a odličja u ime OO-turnira, gračke igračice: Anđela Sinković i Elma Šakić.

Sve utakmice uspješno je odsudio: Neven Špoljarić (Gradac-CRO), grački sudac sa liste HVS-a.

Službeni liječnik i glavni mjeritelj vremena na zapisničkom stolu bio je neizostavni dr. Dragan Kontić iz Ploča.

Dužnost službenog spikera odradio je uvijek korektno, novinar i višegodišnji sportski djelatnik Jurica Vukojević iz Ploča.

ZA NAJBOLJE POJEDINCE NA TURNIRU PROGLAŠENI SU:
Najbolji igrač:
Marin Bokan – VK Korenat (CRO),
Najbolji vratar: Ivan Krilić – VK Gradac (CRO),
Najbolji strijelac: Tomislav Novaković – VK Omiš (CRO) -11 golova,
Najatraktivnija igračica (1): Daniela Vomastkova – ČEŠKA U-17 (CZ),
Najatraktvnija igračica (2): Anđela Sinković – VK Gradac (CRO),
Najatraktivniji igrač (1): Lovre Veža – VK Gradac (CRO),
Najatraktivniji igrač (2): Duje Erak – VK Korenat (CRO),
Najmlađa igračica: Katerina Lerchova – ČEŠKA U-17 (CZ),
Najmlađi igrač: Marin Rogulj – VK Korenat (CRO),
Najbolji trener: Danijel Burić -VK Omiš (CRO),
Trofej za Fair Play: ČEŠKA U-17 (CZ).

REZULTATI:
1. kolo:
VK GRADAC – ČEŠKA U-17 10:8 (2:1, 3:3, 4:1, 1:3),
VK KORENAT – VK OMIŠ 10:8 (2:3, 3:2, 2:2, 3:1),

2. kolo:
VK OMIŠ – ČEŠKA U-17 10:2 (3:1, 2:0, 4:1, 1:0),
VK GRADAC – VK KORENAT 7:13 (2:2, 0:3, 0:4, 5:4),

3. kolo:
VK KORENAT – VK ČEŠKA U-17 12:8 (7:2, 0:1, 2:3, 3:2),
VK GRADAC – VK OMIŠ 7:11 (2:1, 3:2, 1:3, 1:5),

SASTAVI I STRIJELCI PO EKIPAMA NA TURNIRU:
VK „GRADAC“ (24:32):
Ivan Milošević, Andrija Korljan 2, Josip Gujinović 2, Matej Milošević, Nikola Peko 3, Filip Krilić, Toni Radić 2, Ivan Berišić 1, Benjamin Silajdžić, Lovre Veža 8, Mate Šakić, Anđela Sinković 4, Mladen Oršulić, Fran Premelić 2, Ivan Krilić.
Treneri: Ivan Peko &Stipe Baćilo.

VK „KORENAT“ (35:23): Roko Banović, Niko Erceg, Duje Erak 7, Marin Bokan 11, Petar Kraljević 3, Branko Marević, Špiro Mateljak 2, Toni Ostojić 8, Ante Stipić 4.
Trener: Branko Bjelanović.

VK „OMIŠ“ (29:19): Stipe Bogdanović, Julija Božan, Marin Rogulj, Marko Macura, Marin Tafra 1, Ivan Banović, Tomislav Novaković 11, Fabijan Kušić 8, Toni Čepić 9, Roko Bogdanović , Zvonko Čagalj, Ivan Jakov Banović.
Trener: Danijel Burić .

ČEŠKA U-17 (18:32): Denisa Chladkova, Daniela Vomastkova 8, Simona Chalalova, Klara Dvorakova, Barbora Kreuzova 1, Michaela Mrazova 4, Marie Šimačkova 1, Barbora Burjakova 2, Šarka Dvorakova, Alexandra Šterbova, Zuzana Koflakova 1, Anna Hellerova, Katerina Lerchova, Klaudie Tauchmanova.
Treneri: Martin Januš & Jitka Votavova.

Turnir se u dosadašnjih 16. Izdanja igrao u nekoliko uzrasnih kategorija igrača-ica (mlađi kadeti i kadeti, odnosno mlađi juniori i juniori). Važno je spomenuti da je dolaskom 2004. godine slovačkog prvoligaša VK „Slavia UK“ (Bratislava-Slovačka), dobio i vrlo važni prefiks međunarodni predznak .

Pobjednici na svih 16 dosadašnjih odigranih izdanja ovog vaterpolo turnira za mladež oba spola bili su:
2002. godine – VK „Korenat“ (Dugi Rat-Hrvatska),
2003. godine – VK „Omiš“ (Omiš-Hrvatska),
2004. godine – VK „Galeb MR“ (Makarska-Hrvatska),
2005. godine – VK „Gradac“ (Gradac-Hrvatska),
2006. godine – VK „Astra-Arad“ (Arad-Rumunjska),
2007. godine – VK „ŠKP Košice“ (Košice-Slovačka),
2008. godine – VK „Gradac“ (Gradac-Hrvatska),
2009. godine – VK „Gradac“ (Gradac-Hrvatska),
2010. godine – VK „Galeb MR“ (Makarska-Hrvatska),
2011. godine – VK „SG Neukolln“ (Berlin-Njemačka),
2012. godine – VK „Gradac“ (Gradac-Hrvatska).,
2013. godine – VK „Gradac“ (Gradac-Hrvatska),
2014. godine – VK „Galeb MR“ (Makarska-Hrvatska),
2015. godine – ASC Duisburg“ (Duisburg-Njemačka),
2016. godine – VK Galeb MR (Makarska-Hrvatska),
2017. godine – VK „Korenat“ (Dugi Rat-Hrvatska).