14. međunarodni vaterpolo CRO CUP 2015.

SLAVIO ASC DUISBURG IZ NJEMAČKE

POKROVITELJI: Općina Gradac i TZO Gradac

EXTRA SPONZOR: “TURBO” – Espana

ZLATNI SPONZORI: Villa “Fefan”, R-Travel Agency – Gradac, Restaurant “Marinero No.1”, Restoran & Pizzeria “Orca”, Slastičarnica “Obala”, MB “Felun”, Pekara & Sendvič Bar “Euro-Pan”, Villa “Mirnna”, Restoran & Pizzeria “Stella”.

SREBRNI SPONZORI: Hotel „Sunce“, Pizzeria „Gustirna“, Cocktail Bar „Karaka“, Zlatarna „Mario“, MIS Plastik d.o.o- Promajna, Villa“ Ivanka“, Trgovina i Fast Food „ Kuko“, Pekarna i Trgovina „Borongaj“ Gradac-Zagreb.

DONATORI: prof.dr Neven Olivari

MEDIJSKI PROMOTORI: „RMR“, „RP-Ploče“, HRT Radio Split, Radio-Dalmacija, Radio Riva„Sportske Novosti“-Zagreb, Tjednik „Makarska Kronika“,

MOTO NATJECANJA: „Sport DA, droga i alkohol NE“!!!

U sjajnom ozračju, u uzornoj organizaciji Športskog društva “Gradac”, na popularnom gračkom plivalištu za vodene sportove završen je međunarodni vaterpolo turnir za kadetske uzraste pod nazivom 14. Vaterpolo Gradac Cro Cup 2015. za kadetske uzraste oba spola, a koji se igrao u dvodnevnom nadmetanju (01. i 02.08.2015.). Pravo nastupa imali su igrači rođeni 1998. godine i mlađi. Na pravoj muško-ženskoj reviji vaterpola nastupila su 4 kluba, od čega 3 iz Hrvatske (trečeligaši s juga Gradac i Korenat iz Dugog Rata te ženski prvoligaški sastav Jug CO iz Dubrovnika) te njemački muški prvoligaški sastav ASC Duisburg, iz istoimenog grada.

Turnir se igrao po liga-bod sustavu (svatko sa svakim), u 3 odigrana kola, a trodnevno nadmetanje kroz 6 odigranih utakmica pratilo je preko 800 gledatelja u dnevnim i noćnim terminima. Brojni gledatelji, od kojih su većina od njih bili strani turisti sa boravkom u Gradcu i bližoj okolici, nagrađivali su pljeskom i ovacijama brojne atraktivne poteze igrača i igračica, ponajviše sjajne asistencije, obrane vratara, te nadasve efektne pogotke.

Najviše su pokazali igrači njemačkog prvoligaša ASC Duisburga, koji su sa iznimno spremnim i tehničko-taktičkim uigranijim sastavom posve zasluženo došli kroz tri utakmice do tri pobjede, do pobjedničkog pehara i zlatnih medalja. Odlučujuća pobjeda za naslov pobjednika na turniru, bila je upravo ona protiv domaćina Gradca u prvom kolu. Gračani su bili posve zadovoljni sa igrama svojih igrača-ica, te sa rezultatskim skorom od dvije pobjede i jednim porazom od iznimno jakim njemcima, kao i samim plasmanom na drugo mjesto koje je donijelo uz pehar i srebrene medalje.

Dubrovački ženski prvoligaški sastav JUG Co (u nekompletnom izdanju), nakon neizvjesnog i do samog kraja dramatičnog susreta, koji je završen neodlučenim rezultatom protiv Korenta iz Dugog Rata, došao do važnog boda. U preostala dva susreta protiv domaćina i njemaca dubrovčanke su očekivano izgubile. Isti takav skor imali su i mladi igrači-ice Korenta, ali su gosparke zahvaljujući boljoj gol razlici došle u Gradcu, do za njihov sastav uz pehar, do brončanih medalja, koje su s ponosom odnijele u Grad podno Srđa.

Uzorni organizator trodnevnog turnira bilo je ŠD“Gradac“, uz pomoć pokrovitelja te zlatnih i drugih sponzora i donatora, koji su ponovno znali prepoznati važnost tradicionalne međunarodne vaterpolske revije, a posebno vrijednost okupljanja mladih igrača-ica.

Četiri prvoplasirane ekipe dobile su pehare u trajno vlasništvo, a pobjedničkoj je pripao i veliki pehar u prijelazno vlasništvo. Naravno, pehare su dobili i najbolji pojedinci, a trima prvoplasiranim ekipama, pripala su odličja zlatnog, srebrenog i brončanog ozračja. Sve pehare u ime pokrovitelja podijelio je donačelnik Općine Gradac, Davor Andrijašević, a odličja u ime OO-turnira Anđela Sinković i Lea Vrebac, mlade igračice gračkog kluba. Sve utakmice uspješno su odsudili: Milan Brišš (Bratislava-Slovačka) i Neven Špoljarić (Sarajevo-BIH), ovaj potonji inače sa liste novih mladih sudaca sa liste HVS-a.

Službeni liječnik i glavni mjeritelj vremena na zapisničkom stolu bio je neizostavni dr. Dragan Kontić iz Ploča, a pomoć u radu zapisničkog stola dali su još Haris Silajdžić (Sarajevo-BIH), Domagoj Vizintini i Ante Mustapić. Dužnost službenog spikera odradio je standardno uvijek korektno Jurica Vukojević iz Ploča, a osoba zadužena za razglas bio je Viktor Giljević (Sound-Gareta) iz Gradca.

ZA NAJBOLJE POJEDINCE NA TURNIRU PROGLAŠENI SU:
Najbolji igrač:
Strato Manolakis – ASC Duisburg (GER),
Najbolji vratar/vratarka: Stipe Baćilo – VK Gradac (CRO),
Najbolji strijelac: Gabriel Dostlliebe ASC Duisburg (GER) 13 golova,
Najatraktivnija igračica: Martina Nadilo – ŽVK Jug CO (CRO)
Najatraktivniji igrač: Ali Šehović – VK Gradac (CRO),
Najmlađa igračica: Paula Batinović – ŽVK Jug CO (CRO),
Najmlađi igrač: Vjekoslav Nazor – Korenat (CRO),
Najbolji trener: Peter Dubinak – ASC Duisburg (GER),
Trofej za Fair Play: Korenat (Dugi Rat, CRO)

REZULTATI TURNIRA:
1. kolo:
VK KORENAT – ŽVK JUG CO 10:10 (2:1, 0:2, 5:4, 3:3),
VK GRADAC – ASC DUISBURG 7:9 (2:2, 1:3, 3:3, 1:1),

2. kolo:
VK KORENAT – ASC DUISBURG 7:17 (3:2, 2:4, 0:7, 2:4),
VK GRADAC – ŽVK JUG CO 12:7 (3:1, 4:3, 3:2, 2:1),

3. kolo:
ŽVK JUG CO – ASC DUISBURG 9:14 (2:4, 3:3, 3:4, 1:3),
VK GRADAC – VK KORENAT 17:12 (6:1, 5:4, 3:5, 3:2),

KONAČNI POREDAK TURNIRA:
1. ASC DUISBURG 3 3 0 0 40:23 9 bodova,
2. VK GRADAC 3 2 0 1 36:28 6
3. ŽVK JUG CO 3 0 1 2 26:36 1
4. VK KORENAT 3 0 1 2 29:44 1

SASTAVI I STRIJELCI PO EKIPAMA NA TURNIRU:
VK GRADAC
 (36:28): Stipe Baćilo, Alen Bartulović 4, Elma Šakić, Kristijan Suvajac, Ivan Peko 8, Dario Korljan 1, Ante Mustapić 4, Rebeka Talajić, Matej Sinković 4, Ali Šehović 11, Ivan Bagur 1, Dino Sinovčić, Ivan Krilić, Adam Pištora 3., Anđela Sinković,Nikola Stipić, Benjamin Silajdžić, Josip Gujinović. Treneri: Milan Brišš & Neven Špoljarić.

ASC DUISBURG: (40:23): Tomo Bujas, Noel Hoherz 1, Alen Bašić, Strato Manolakis 12, Taner Aydin 5, Gabriel Dostlliebe 13, Ziegler Burkhard 8, Stefen Dorries, Sandro Schulenburg, Gromann Freimut 1, Dominik Otto, Aulon Haydari. Trener: Peter Dubinak.

ŽVK JUG CO (26:36): Mara Tošić, Katarina Čučić 1, Paula Batinović, Iva Fabris, Rebeka Talajić, Anamarija Reić-Rebov 5, Nina Božić, Maroje Vidosavljević 8, Nikolina Klešković 1, Paulo Bego 4, Martina Nadilo 7, Anđela Sinković, Elma Šakić. Trener: Siniša Zonić.

VK KORENAT (29:44) : Nikola Mimica, Ivan Čikotić, Ivan Milavić 5, Teo Pavlić, Matej Uzinić, Ante Ledina 7, Leonarda Pavić 4, Nikša Žilić 1, Vjekoslav Nazor, Ante Stipić 2, Frane Žilić 10, Duje Kuduz. Treneri: Branko Bjelanović & Ivan Kadić.

Pobjednici na svih 14 dosadašnjih odigranih izdanja ovog vaterpolo turnira za mladež oba spola (igralo se do sada u kategorijama mlađih juniora ili juniora), koji je dolaskom 2004. godine slovačkog prvoligaša VK „Slavia UK“ (Bratislava-Slovačka), dobio i međunarodni predznak bili su:
2002. godine – VK “Korenat” (Dugi Rat-Hrvatska),
2003. godine – VK “Omiš” (Omiš-Hrvatska),
2004. godine – VK “Galeb MR” ( Makarska-Hrvatska),
2005. godine – VK “Gradac” (Gradac-Hrvatska),
2006. godine – VK “Astra-Arad” (Arad-Rumunjska),
2007. godine – VK “ŠKP Košice” (Košice-Slovačka),
2008. godine – VK “Gradac” (Gradac-Hrvatska),
2009. godine – VK “Gradac” ( Gradac-Hrvatska),
2010. godine – VK “Galeb MR” (Makarska-Hrvatska),
2011. godine – VK “SG Neukolln” (Berlin-Njemačka),
2012. godine – VK “Gradac” (Gradac-Hrvatska).,
2013. godine – VK “Gradac” (Gradac-Hrvatska),
2014. godine – VK “Galeb MR” (Makarska-Hrvatska),
2015. godine – ASC “Duisburg” (Duisburg-Njemačka).

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.