10. vaterpolo spomen turnir “Gradac CRO 2015.”

NOVI TRIJUMF GRAČANA I NOVO POBJEDNIČKO SLAVLJE

POKROVITELJI: Općina Gradac i TZO Gradac

ZLATNI SPONZORI: Villa „Mirnna“, Restoran&Pizzeria „Orca“, Pekara & Sendvič Bar „Euro-Pan“, R-Travel Agency-Gradac, Slastičarnica „Obala“, Villa „Fefan“, MB „Felun“, Restaurant“ Marinero No.“ , Restoran&Pizzeria „Stella“.

EXTRA SPONZOR: “TURBO” – Espana

MEDIJSKI PROMOTORI: „RMR“, „RP Ploče“, Radio-Dalmacija, HRT Radio Split, „Sportske Novosti-Zagreb“, Tjednik „Makarska Kronika“,

MOTO TURNIRA: „Sport DA, droga i alkohol NE“!!!

U sjajnom ozračju završen je 10. Vaterpolo Spomen Memorial Cup Cro Gradac 2015. za mlađe kadetske i kadetske uzraste (igrači rođeni 2000. godine i mlađi), koji je kroz trodnevno nadmetanje od 19.08.-21.08.2015. godine na mjesnom plivalištu “Soline” okupio 6 ekipa iz Hrvatske (Gradac), Slovačke (“Slavia UK-A“ – muški i Slavia UK-B” – muški, “Slavia UK” – žene) i Češke (“Stepp Praha A“ i “Stepp Praha B”).

Deseto izdanje turnira memorijalnog karaktera igra se u spomen na sve one preminule vaterpoliste, bilo one iz starijih, srednjih ili mladih generacija, dužnosnike VK Gradac, ali i ljubitelje vaterpolo sporta, od njegovog postojanja davne 1956. godine, koji su svatko na svoj način, ostavili ogroman trag u postojanju sadašnjeg gračkog vaterpolo kluba, ali i samoj promociji vaterpola, koji je kao sport na svojstven način postao turistički brend TZO Gradac, koji upotpunjava turističku ponudu kroz sportski program.

Turnir se igrao po liga-bod sustavu (svatko sa svakim) u pet odigranih kola, preko 1.200 gledatelja , koji su pratili 15 odigranih utakmica, bili su itekako zadovoljni viđenim, počevši od efikasnih pogodaka, atraktivnih poteza i akcija do odličnih obrana vratara.

Najviše su na trodnevnom nadmetanju pokazali mladi igrači-ice domaćina VK Gradac, koji su osim dobre igre u obrani i napadu, zabilježili i svih pet pobjeda u isto toliko utakmica. Očekivane dvije pobjede bile su za domaćine, protiv dvije vrste slovačke Slavie UK „A“ i „B“, te češke Stepp Prahe „B“. U 2. kolu, može se reći i svojevsnoj odlučujučoj utakmici za naslov pobjednika turnira, iznimno kvalitetnom i dramatičnom do posljednjih sekunda protiv češke mix ekipe Stepp Praha „A“ Gračani su uspjeli pobijediti vrlo dobro plivački i tehnički uigrane goste iz glavnog grada Republike Češke. Česi su stalno vodili tijekom susreta, da bi prvo Gračani na samom kraju treće četvrtine izjednačili na 6:6, a zatim u zadnjoj četvrtoj četvrtini pogotkom s(p)retnog Alena Bartulovića došli do prvog vodstva, koje je značilo i na kraju novo pobjedničko slavlje i nove zlatne medalje.

Da su slavili na ovom turniru i igrači-ice iz Praga, ne bi bilo nezasluženo jer su oni pod vodstvom ambicioznog trenera Martina Januša, pokazali zavidnu kvalitetu, po pitanju tehnike igre, a posebno u segmentu plivačke forme, u obje ekipe iz češke Stepp Prahe „A“ i „B“. Igračicama iz slovačke ženske ekipe Slavia UK iz Bratislave, promaklo je osvajanje trećeg mjesta na turniru, koje bi ih dovelo do osvajanja brončanih medalja. Nakon što su ove godine nekompletne mlade slovakinje, neočekivano odigrale neodlučeno sa češkom ekipom Stepp Praha „B“ i podijelile bodove, u posljednjoj utakmici turnira u sklopu 5. kola protiv domaćina i slavljenika Gradca, slovakinje su trebale pobjedu, ali su ipak bile su poražene s konačnim rezultatom 0:2. Kuriozitet te utakmice bila su samo dva pogotka u cijelom susretu od ukupno odigrana 24 minuta u četiri četvrtine, od čega su Gračani jedan dali u prvoj, a jedan u zadnjoj četvrtini. Dvije mlade muške slovačke ekipe Slavie UK „A“ i „B“, pokazale su određenu plivačku spremu i nadarenost, ali neko posebno znanje i kvalitetu ne, te su sa postignutim rezultatima i prikazanim igrama zasluženo zauzele zadnja mjesta na natjecanju.

Inače, svih šest ekipa, po izborenom plasmanu primile su pehare u trajno vlasništvo, a tri prvoplasirane ekipe i medalje, zlatnog, srebrenog i brončanog sjaja.
Pehare su primili i najbolji pojedinci, kao i ekipa za prestižni Trofej za Fair play. Sve pehare u trajno vlasništvo za 6 ekipa učesnika na turniru po izborenom plasmanu podijelio je Jure Andrijašević, mlađi sin pok. Nevena Andrijaševića, dugogodišnjeg igrača gračkog kluba.
Pehare su primili i najbolji pojedinci pa tako i Trofej za Fair Play, a igračima-icama je iste uručivala Maja Stipić, kćerka pok. Mladena Stipića-Mačka, također dugogodišnjeg igrača gračkog kluba, a koji je preminuo prošle 2014. godine.

Trima prvoplasiranim ekipama, pripale su i medalje, zlatnog, srebrenog i brončanog sjaja, a podijelila ih je u ime OO-turnira Dea Krstičević, nekadašnja igračica matičnog VK Gradac, kasnije igračica splitskog ženskog prvoligaškog kluba „Bura“, ujedno i nekadašnja juniorska reprezentativka Hrvatske.

ZA NAJBOLJE POJEDINCE NA TURNIRU PROGLAŠENI SU:
Najbolji igrač-ica: Anđela Sinković – VK Gradac (CRO),
Najbolji strijelac: Marcel Dvoržak – VK Stepp Praha „A“ (CZ) – 16 golova,
Najbolji vratar: Ivan Krilić – VK Gradac „A“ (CRO),
Najatraktivniji igrač- ica: Barbora Bochakova – VK Stepp Praha „A“ (CZ),
Najatraktivnija igračica: Katarina Kissova – VK Slavia UK – žene (SVK),
Najbolji trener: Martin Januš – VK Stepp Praha „A“ (CZ),
Najmlađi igrač: Martin Šiagi – VK Slavia UK „A“ (SVK),
Najmlađa igračica: Maria Vandova – VK Slavia UK – žene (SVK),
Trofej za Fair Play: VK Slavia UK „B“ – muški (SVK),

Sve utakmice uspješno su odsudili: Milan Brišš, Peter Radič i Sarlos Attila (sva trojica iz Bratislave, Slovačka) te Neven Špoljarić (Gradac).

Dužnost službenog spikera, po tradiciji pripala je pločanskom novinaru i uredniku športskog programa pločanskog radia „RP Ploče“, Jurici Vukojeviću. Službeni liječnik i glavni mjeritelj vremena na zapisničkom stolu bio je neizostavni dr. Dragan Kontić iz Ploča. Osoba zadužena za razglas bio je Viktor Giljević iz Gradca (Gareta-Sound).

Pobjednici na svih deset (10) dosadašnjih izdanja ovog memorijalnog turnira:
2006. – VK Korenat (Dugi Rat – Hrvatska),
2007. – VK Korenat (Dugi Rat – Hrvatska),
2008. – VK Omiš (Omiš – Hrvatska),
2009. – VK Korenat (Dugi Rat – Hrvatska),
2010. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska),
2011. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska),
2012. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska),
2013. – VK Kamnik (Kamnik – Slovenija),
2014. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska),
2015. – VK Gradac (Gradac – Hrvatska)

REZULTATI TURNIRA:
1. kolo:
VK SLAVIA UK (B) – VK STEPP PRAHA (A) 4:15 (0:6, 1:3, 1:4, 2:2),
VK SLAVIA UK (ž) – VK SLAVIA UK (A) 7:3 (4:0, 1:0, 2:1, 0:2),
VK GRADAC – VK STEPP PRAHA (B) 10:1 (2:0, 0:1, 4:0, 4:0),

2. kolo:
VK SLAVIA UK (A) – VK SLAVIA UK (B) 12:4 (2:2, 0:0, 0:4, 3:1),
VK SLAVIA UK (ž) – VK STEPP PRAHA(B) 6:6 (0:1, 2:3, 3:1,1:1) 5 m =7:8,
VK GRADAC – VK STEPP PRAHA (A) 7:6 (1:3, 4:3, 1:0, 1:0),

3. kolo:
VK STEPP PRAHA (A) – VK STEPP PRAHA (B) 6:6 (0:2,2:1,2:1, 2:2) 5m= 5:4,
VK SLAVIA UK (ž) – VK SLAVIA UK (B) 9:6 (4:0, 0:1, 3:1, 2:3),
VK GRADAC – VK SLAVIA UK (A) 10:5 (3:1, 4:1, 2:2, 1:1),

4. kolo:
VK GRADAC – VK SLAVIA UK (B) 10:4 (5:0, 2:2, 2:1,1:1),
VK SLAVIA UK (A) – VK STEPP PRAHA (B) 3:8 (0:4, 0:1, 2:2, 1:1),
VK SLAVIA UK (ž)- VK STEPP PRAHA (A) 3:13 (1:4, 0:2, 1:3, 1:4),

5. kolo:
VK SLAVIA UK (B) – VK STEPP PRAHA (B) 3:8 (0:4, 1:2, 1:1, 1:1),
VK SLAVIA UK (A) – VK STEPP PRAHA (A) 1:8 (1:5, 0:0, 0:1, 0:2),
VK GRADAC – VK SLAVIA UK (ž) 2:0 (1:0, 0:0, 0:0, 1:0),

TABLICA – KONAČNI POREDAK NA TURNIRU:
1. VK GRADAC 5 5 0 0 39:16 15 bodova
2. VK STEPP PRAHA (A) 5 3 1 1 48:21 10
3. VK STEPP PRAHA (B) 5 2 2 1 29:28 8
4. VK SLAVIA UK (ž) 5 2 1 2 25:30 7
5. VK SLAVIA UK (A) 5 1 0 4 24:37 3
6. VK SLAVIA UK (B) 5 0 0 5 21:54 0 bodova

SASTAVI I STRIJELCI PO EKIPAMA NA TURNIRU:
VK GRADAC-A
(39:16): Ivan Krilić, Mario Andrijašević , Josip Gujinović 2, Elma Šakić 2, Ivan Berišić 2, Rebeka Talajić 2, Nikola Stipić 1, Ronaldo Sesar, Anđela Sinković 2, Benjamin Silajdžić 2, Nikola Peko 7, Filip Krilć 6, Lovre Radić 3, Lovre Veža 1, Alen Imamović 4, Alen Bartulović 4, Toni Radić 1, Andrija Korljan, Kristijan Suvajac. Treneri: Milan Brišš& Neven Špoljarić.

VK STEPP PRAHA-A (48:21): Filip Feiduk, Zuzana Koflakova, Jan Grecky 10, Marcel Dvoržak 16, Theodor Anfilov 4, Adam Jiruš 7, Ivana Balšankova 2, Barbora Bochakova , Jindžik Osond 1, Samuel Heller 8, Zvonimir Štrk. Trener: Martin Januš.

VK SLAVIA UK – žene (25:30): Hana Zemanova 1, Ema Szakalova 7, Tereza Bergerova 8, Marina Zubalova 1, Karin Elizova 2, Simona Jančiova, Katarina Kissova 6, Erika Hajzokova, Maria Vandova,Lucia Hajzokova, Jasmina Okanovičova, Jakub Frgala, Jozef Marković, David Paj. Trener: Karolina Šandrikova.

VK STEPP PRAHA-B (29:28): Petr Feiduk, Šila František, Jakub Parobek 4, Theodor Anfilov 10, Zuzana Koflakova 2, Petr Volhejn 1, Katarina Hantilova 5, Aleksandra Šterbova 3, Ricard Osond, Zvonimir Štrk 4. Trener: Tomaš Petr

VK SLAVIA UK-A (24:37): Jakub Frgala, Norbert Molnar 1, Martin Šiagi, Marian Haizok 6, Jakub Jelenčiak 1, Jakub Gazda 5, Jozef Markovič 4, Bruno Kormanovič 2, David Paj 5, Denis Jelašić. Trener: Peter Radič.

VK SLAVIA UK-B ( 21:54): Oliver Kubelka, Ryan Kaitor 3, Adam Mraz 1, Martin Gulčik, Filip Macko 1, Lukaš Lofaj 4, Branislav Virouk 3, Maxim Hromec, Jakub Kralik 1, David Vlachovsky, Daniel Paj 1, Mark Mucska 6. Trener: Sarlos Attila.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.