7. vaterpolo “Turbo CUP CRO Gradac 2015.”

TRIJUMF MAĐARSKE EKIPE IZ KAPOSVARA

POKROVITELJI: Općina Gradac i TZO Gradac

GENERALNI SPONZOR: “Turbo”- Espana

ZLATNI SPONZORI: Villa „Fefan“, MB „Felun“, Restoran & Pizzeria „Stella“, R-Travel Agency-Šuco Tours Taxi Bus Service Gradac, Slastičarnica „Obala“, Restaurant „Marinero No.1“, Restoran & Pizzeria „Orca“, Pekara & Sendvič Bar „Euro-Pan“, Villa „Mirnna“.

SREBRNI SPONZORI: Cocktail bar “Karaka“, Villa“Ivanka“, Cocktail Bar “Grof“, Zlatarna “Mario”, MIS Plastik d.o.o. Promajna, Pekara i Trgovina “Borongaj” Gradac – Zagreb, Trgovina & Fast food „Kuko“

SPONZORI: Villa „Joško Popovac“ Gradac, T.O “Miki“ Kistanje – Gradac, T.O “File“ Kistanje – Gradac, Turističko-uslužni obrt “Nautica” Gradac – Drvenik, Apartmani “Vesna”, Villa “Šimunović-Trutina”, Caffe bar „Gajeta“, Zalogajnica-Slastičarnica „Luna“, T.O. “Miki“ – Kistanje, T.O.“Fine“ – Kistanje

DONATOR: prof.dr. Neven Olivari

MEDIJSKI PROMOTORI: Radio-Dalmacija, HRT Radio-Split, „RP Ploče“, „RMR“, „Sportske Novosti“-Zagreb, Tjednik „Makarska Kronika“,

MOTO TURNIRA: „Sport DA, droga i alkohol NE“!!!

U prekrasnom ozračju, održan je trodnevni (13.08.-15.08.2015.), međunarodni vaterpolski turnir pod nazivom “7. Vaterpolo Turbo Cup Cro Gradac 2015.” za mlađe juniore i juniore (igrači rođeni 1997. godine i mlađe, uz mogućnost nastupa po 3 igrača po jednom sastavu rođenih 1996. godine).

Nastupilo je šest ekipa, a iz Hrvatske je to bio VK Gradac, iz Njemačke ženska prvoligaška ekipa SC Chemnitz iz Chemnitza s dvije ekipe (U-15 i U-17), iz Slovačke Slavia UK iz Bratislave te dvije ekipe iz Mađarske – “Kaposvar A” (juniori) i “Kaposvar B” (mlađi juniori) iz Grada Kaposvara. Igralo se po liga-bod sustavu (svatko sa svakim), u 5 odigranih kola.

U 15 odigranih utakmica (čak 12 utakmica odigrano je pod svjetlima reflektora u večernjim sattima), preko 1.500 gledatelja moglo je istinski uživati u pravoj reviji vaterpola za mlađe juniorske uzraste za oba spola na mjesnom plivalištu Soline. Najviše su pokazali juniori mađarskog prvoligaša Kaposvara, predvođeni trenerom Nandorom Prikidanovičem, zabilježivši sa sjajnim igrama, posebno u odbani i napadu svih pet pobjeda, te posve zasluženo došli u svom premijernom nastupu u Gradcu na jednom od tri (3) tradicionalna vaterpolska turnira s međunarodnim predznakom do slavlja i osvajanja pobjedničkog pehara i zlatnih medalja, ali i brojnim pojedinačnih pehara za najbolje pojedince turnira. Mađari su to itekako znali proslaviti s malobrojnim, ali iznimno gromoglasnim navijačima, tijekom svih njihovih 10 (5+5) odigranih utakmica bilo to „A“-ekipe (juniori), bilo to „B“-ekipe (mlađi juniori), tijekom cijelog turnira. Slovački prvoligaš Slavia UK iz Grada Bratislave, je pobjedom nad ekipom Kaposvara „B“ (nakon boljeg izvođenja peteraca), uz pobjedu nad domaćinom Gradcom, te uz dvije očekivane pobjede protiv dvije ženske njemačke prvoligaške ekipe SC Chemnitz U-15 i U-17, došla do visokog drugog mjesta, te uz pehar i srebrenih medalja.

Domaćin VK Gradac, pobjede su zabilježili samo u dva ogleda sa dvije njemačke ekipe SC Chemnitza U-15 i U-17, a u preostala tri susreta doživjeli su tri poraza, što im je u konačnici ukupnog plasmana na turniru donijelo tek četvrto mjesto. Više od mogućeg trečeg mjesta, objektivno po kvaliteti ekipe, samoj tehničkoj spremi i uigranosti i nisu ni mogli. Izgubili su domaćini na samom početku turnira u samoj završnici utakmice protiv Kaposvara „B“ (mlađi juniori), gdje su u nekoliko navrata vodili i po 3 gola prednosti, ali ipak u dramatičnoj završnici prevagnula je tanka klupa rezervnih domačih igrača. Dok je na stranu mađara dovoljno za važnu pobjedu bila puno bolja plivačka sprema i uigranost koju je znao iskoristiti trener Daniel Horvath. Upravo taj razlog slabosti za domaćine u tom susretu, ponovio se i u susretu sa sa starim prijateljima i rivalima iz slovačke ekipe Slavia UK, pa je i tu bio poraz koji je bio neminovan.

Uspješni organizator još jedne međunarodne revije vaterpola bilo je Športsko društvo „Gradac“, uz pomoć nekoliko istinskih hvalevrijednih entuzijasta-volontera, uz pomoć gore spomenutih pokrovitelja, sponzora, odnosno ljudi dobre volje koji su znali svatko na svoj način dati ruku podrške i pomoći. Posebna zahvala i ove godine ide za našeg nekadašnjeg hrvatskog vaterpolistu, još uvijek aktivnom sudcu sa međunarodnim preznakom, korčulaninu Dariju Trojanu, koji je ujedno i predstavnik renomirane i poznate sportske španjolske tvrtke „Turbo“. Darijo Trojan je od samog početka ovog „Turbo Cupa“ prepoznao i podržao ovaj turnir, baš kao i na proteklih 6 izdanja turnira , u smislu druženja i okupljanja djece i mladeži oba spola kroz najatraktivnije vodene športove u borbi protiv razne ovisnosti, sa naglaskom na fair play igre na plivalištu.

Inače, svih šest ekipa, po izborenom plasmanu primile su pehare u trajno vlasništvo, a tri prvoplasirane ekipe i medalje, zlatnog, srebrnog i brončanog sjaja. Pehare su primili i najbolji pojedinci, uz neizostavni Trofej za Fair Play.

ZA NAJBOLJE POJEDINCE NA TURNIRU PROGLAŠENI SU:
Najbolji igrač:
Botond Nemeth – VK Kaposvar -„B“ (HUN),
Najbolji vratar: Marcell Szabo – VK Kaposvar- „A“ (HUN),
Najbolji strijelac: Michael Klinovsky – VK Kaposvar-„A“ (HUN) – 17 golova,
Najatraktivniji igrač: Ivan Peko – VK Gradac (CRO),
Najatraktivnija igračica: Nadine Hartwig – SC Chemnitz U-17 (GER),
Najmlađi igrač: Adam Matsaj – VK Slavia UK (SVK),
Najmlađa igračica: Nicole Vunder – SC Chemnitz U-15 (GER),
Najbolji trener: Michal Hudec – VK Slavia UK (SVK)
Trofej za Fair Play: SC Chemnitz U-15 (GER)

Pehare ekipama za plasman, kao i one za najbolje pojedince, uručivao je u ime pokrovitelja turnira i u ime generalnog sponzora turnira, poznate sportske španjolske tvrtke „Turbo“ , donačelnik Općine Gradac, Davor Andrijašević. Medalje, zlatnog, srebrenog i brončanog sjaja podijelile su trima prvoplasiranim ekipama u ime OO-turnira, mlade gračke igračice Rebeka Talajić i Anđela Sinković.

Pljesak te ovacije brojnog gledateljstva završne večeri trodnevnog nadmetanja na popularnom plivalištu „Soline“ pod svjetlima reflektora kod podjele pehara i medalja, te kod brojnih fotografiranja ekipa i pojedinaca na betonskom platou plivališta kod šahovskog polja, itekako je uljepšalo i ovaj i druge ovoljetne gračke vaterpolske turnire s međunarodnim predznakom za djecu i mladež oba spola. Grački turniri iz godine u godinu okupljaju niz vaterpolskih ekipa iz Europe i svijeta, te ekipa sa prostora nekadašnje Yu-države.

Svih 15 odigranih utakmica kroz 5 odigranih kola uspješno su odsudili: Milan Brišš (Bratislava – SVK), Neven Špoljarić (Gradac-CRO), te Sven Schulz (Chemnitz-GER).

Dužnost službenog spikera, odradio je pločanski novinar i urednik športskog programa na „RP Ploče“, Jurica Vukojević.

Službeni liječnik i glavni mjeritelj vremena na zapisničkom stolu bio je dr. Dragan Kontić iz Ploča.
Pomoć u radu zapisničkog stola, bilo u mjerenju vremena utakmice, ili vođenja službenog zapisnika, dali su uz Harisa Silajdžića, Domagoj Vizintini, Rebeka Talajić, Anđela Sinković.

Osoba zadužena za razglas bio je Viktor Giljević iz Gradca (Gareta-Sound).

Pobjednici na svih sedam dosadašnjih izdanja „TURBO-Cupa“ u Gradcu:
2009. – VK „KPK“ (Korčula-Hrvatska),
2010. – VK „GRADAC“ (Gradac-Hrvatska),
2011. – VK „GRADAC“ (Gradac-Hrvatska),
2012. – VK „KORENAT“ (Dugi Rat-Hrvatska),
2013. – VK „SLAVIA UK-A“ (Bratislava-Slovačka),
2014. – VK „GRADAC-A“ (Gradac-Hrvatska),
2015. – VK „KAPOSVAR-A“ (Kaposvar-Mađarska),

REZULTATI TURNIRA:

1. kolo :
VK „SLAVIA UK „ – SC „CHEMNITZ U-15“ 14:2 ( 4:0, 2:1, 3:0, 5:1),
SC „CHEMNITZ U-17“ – VK „KAPOSVAR – A“ 4:16 ( 1:5, 1:3, 1:4, 1:4),
VK „GRADAC“ – VK „KAPOSVAR- B“ 14:16 (4:3, 2:4, 5:5, 3:4),

2. kolo:
SC „CHEMNITZ U-17“ – VK „KAPOSVAR- B“ 4:15 (0:5,2:5, 0:4, 2:1),
VK „SLAVIA UK „- VK „KAPOSVAR-A“ 8:13 (0:4, 2:2, 4:3, 2:4),
VK „GRADAC“ – SC „CHEMNITZ U-15“ 15:8 (5:3, 3:1, 5:1, 2:3),

3. kolo:
VK „KAPOSVAR-A“ – SC „CHEMNITZ U-15“ 19:1 (5:0, 5:0, 5:1, 4:0),
VK „SLAVIA UK“ –VK „KAPOSVAR- B“ 6:6 (2:1, 1:3, 1:1, 2:1) – nakon 5 m 4:3,
VK „GRADAC“ – SC „CHEMNITZ U-17“ 12:9 (3:3, 4:1, 3:3, 2:2),

4. kolo:
SC „CHEMNITZ U-15“ – SC „CHEMNITZ U-17“ 3:9 (2:2, 1:2, 0:2, 0:3),
VK „KAPOSVAR- A“ – VK „KAPOSVAR- B“ 13:10 (3:2, 5:0, 1:5, 4:3),
VK „GRADAC“ – VK „SLAVIA UK“ 9:15 (2:3, 2:5, 4:4, 1:3),

5. kolo :
SC „CHEMNITZ U-15“ – VK „KAPOSVAR- B“ 7:13 (1:6, 1:5, 3:1, 2:1),
SC „CHEMNITZ U-17“ – VK „SLAVIA UK“ 5:11 (1:3, 1:2, 1:3, 2:3),
VK „GRADAC“ – VK „KAPOSVAR- A“ 9:14 (2.5, 1:2, 2:5, 4:2),

TABLICA- KONAČNI POREDAK NA TURNIRU:
1. VK „KAPOSVAR-A“ 5 5 0 0 75:32 15 bodova
2. VK „SLAVIA UK“ 5 3 1 1 54:35 10
3. VK „KAPOSVAR-B“ 5 3 1 1 60:44 10
4. VK „GRADAC“ 5 2 0 3 59:62 6
5. SC „CHEMNITZ U-17“ 5 1 0 4 31:57 3
6. SC „CHEMNITZ U-15“ 5 0 0 5 21:70 0 bodova

SASTAVI I STRIJELCI PO EKIPAMA NA TURNIRU:
VK GRADAC (59:62): Stipe Baćilo, Ivan Krilić, Matej Sinković 7, Dino Sinovčić 3, Ivan Peko 15, Ante Mustapić 7, Ivan Bagur, Elma Šakić 4, Alen Bartulović 9, Lovre Radić , Dario Korljan 1, Ali Šehović 8, Adam Pištora 2, Rebeka Talajić , Anđela Sinković 1, Dario Andrijašević, Katarina Talijančić. Treneri/coaches: Milan Brišš & Neven Špoljarić.

VK KAPOSVAR-A ( 75:32): Marcell Szabo 1, Daniel Iharosi 3, Mate Pozgai 2, Daniel Buzaš 7, Gellert Puškaš 1, Akos Molnar 14, Gergo Kacso 4, Armand Nagy 3, Michael Klinovsky 17, Marcell Andok 8, Daniel Josza 14. Trener/coach: Prikidanovič Nandor.

VK SLAVIA UK (54:35): Daniel Turansky, Roland Haidari 9, Filip Blažković 1, Adam Macaj, Jozef Marković, Adam Berger 9, Michal Horvath 6, Roman Potočka 4, Laco Turčan 1, Oliver Gal 8, David Hanstein 1, Leonard Bandić 6, Richard Pokorny 1, Peter Plvan 3, Martin Haveta 2, Peter Stevalak, Adam Hatsaj 1, Peter Tkač 1, Filip Halušović 1, Senad Okanović. Trener/coach: Michal Hudec.

VK KAPOSVAR-B (60:44): Gabor Kadoc, Botond Nemeth 16, Levente Nemeth 11, Akos Varga 11, Gergely Csikos 2, Mate Pozgai, Mark Pintek 2, Daniel Imaroi, Johanna Dobos, Daniel Roli, Adam Toth 9, Csongok Nemeth 1, Gellert Puskaj 1, Kristof Csondok 3, Benle Toth 1. Trener/coach: Daniel Horvath.

SC CHEMNITZ U-17 (31:57): Hurrelmann Lotte, Nicole Vunder 2, Nina Padsiadly, Victoria Fischer 7, Anika Ebell 1, Franke Klein, Alena Schmiedel 1, Jamie Verebelyi 12, Susann Epperlein, Nadine Hartwig 6, Fabienne Oelsner 1, Jule Libner. Trener/coach: Sven Schulz.

SC CHEMNITZ U-15 (21:70): Susann Epperlein, Nicole Vunder 4, Josephine Kraub, Anika Ebell 5, Layla Fritsche, Aileen Sieber 2, Theresa Podsiadly, Fabienne Oelesner 10, Rebeka Talajić, Elma Šakić. Trener/coach: Sebastian Warncke.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.